top of page
White Sheet
Black Background
  • תמונת הסופר/תגל הדרי

שפה חדשה? לומדים לדבר!

אחד ההיבטים המרכזיים של אינטראקציה עם AI, במיוחד מודלים של שפה כמו CHATGPT, הוא השימוש בהנחיות שנקראות גם PROMPTS.
ההנחיות הם מאוד חשובות מכיוון שהן מנחות את ה-AI ביצירת סוג התשובות שאתם מחפשים.

להלן מדריך קצר אחרי כמה פוסטים פה עם שאלות בנושא

כיצד להשתמש בהנחיות בצורה יעילה וטיפים כדי למקסם את החוויה עם ChatGpt

כמובן כל שאלה תכתבו פה בפוסט ואני או אחד החברים בקבוצה נשמח לענות

להבין את היסודות של ההנחיות:

הנחיה היא בעצם הקלט שאתם מספקים למודל AI. במקרה של ChatGPT- הנחיה יכולה להיות שאלה, הצהרה או כל פיסת טקסט שתרצו שהדגם יגיב אליו. לאחר מכן המודל יפיק תגובה על סמך ההנחיה.

דוגמה: אם אתם משתמשים ב-ChatGPT ואתם רוצים לדעת על ההיסטוריה של הבינה המלאכותית, ההנחיה שלכם יכולה להיות משהו כמו, "ספר לי על ההיסטוריה של הבינה המלאכותית".

ספציפי וברור:

ככל שההנחיות שלכם ספציפיות וברורות יותר, כך תקבלו תגובות טובות יותר.

לדוגמה, במקום לשאול "איך מזג האוויר?", תוכלו לומר "מהי תחזית מזג האוויר לניו יורק ב-24 במאי 2023?" ההנחיה השנייה נותנת למודל מידע ספציפי יותר לעבוד איתו, מה שיכול להוביל לתגובה מספקת יותר. עוד דוגמא: אם אתם מבקשים מ-ChatGPT המלצות על ספרים, במקום פשוט לשאול, "האם אתה יכול להמליץ על ספר?", אתם יכולים לשאול, "האם אתה יכול להמליץ על ספר מדע בדיוני שחוקר נושאים של בינה מלאכותית?" *טיפ למתקשים בנושאים מסוימים- לכתוב לצ'אט: תסביר לי כמו לילד. בהסברים מסובכים של הצ'אט כמו בעיות קוד בלי לדעת קוד או אפילו בעיות מתמטיקה וכל בעיה הוא יודע לפשט את התשובה בפירוט ככה שגם ילד קטן ידע להבין.

ניסוי עם סגנונות שונים:

סוגים שונים של הנחיות יכולים לייצר סוגים שונים של תגובות. לדוגמה, אם אתם מנחים את ChatGPT עם שורת דיאלוג, זה עשוי להמשיך את הדיאלוג בסגנון דומה.

אם תציגו שאלה טכנית, הוא יגיב בתשובה טכנית. אתם מוזמנים להתנסות בסגנונות שונים ולראות מה הכי מתאים לכם.

דוגמא: אם אתה רוצה לראות איך ChatGPT מייצר דיאלוג, אתה יכול להתחיל הנחיה כזו: "אליס אמרה, 'אני חושבת ללמוד יותר על בינה מלאכותית. עם מה עליי להתחיל?" בוב השיב,"". לאחר מכן, ChatGPT יפיק את תשובתו של בוב על סמך ההנחיה שלך.

השתמש בהנחיית מערכת:

הנחיית מערכת היא מעין הנחיה שקובעת את ההתנהגות של מודל הבינה המלאכותית. לדוגמה, אם אתם משתמשים ב-ChatGPT למשחק תפקידים, אתם עשויים להתחיל בהודעת מערכת כמו: "אתה מדריך מנוסה המוביל קבוצה של הרפתקנים דרך יער מיסטי." זה קובע את ההקשר והתפקיד של מודל הבינה המלאכותית בשיחה שלאחר מכן. דוגמא : כמו ששאלו פה באחד הפוסטים אתם רוצים לקבל תשובות לשאלות שיעורי בית לכיתה ח' תציגו את זה בצורה כזאת- "אתה תלמיד בכיתה ח' שעונה על שיעורי הבית בהיסטוריה ואלו השאלות"

הבן את המגבלות:

בעוד ש-ChatGPT הוא כלי רב עוצמה, חשוב לזכור שהוא לא מבין או זוכר נתונים אישיים אלא אם כן מסופק במפורש בשיחה. צריך לציין גם שלגרסה החינמית אין גישה למידע בזמן אמת, הצ'אט החינמי מעודכן לאחר נתוני האימונים האחרונים שלו בספטמבר 2021. למשתמשי CHATGPT PLUS התוכנית בתשלום יש אפשרויות נוספות שנפרט עליהם בהמשך. דוגמא: אם תשאלו את ChatGPT שאלה כמו, "מה החדשות האחרונות על בינה מלאכותית?", המודל לא יוכל לספק את החדשות העדכניות ביותר מכיוון שנתוני ההדרכה שלו עולים רק עד ספטמבר 2021.

חקור אפשרויות מתקדמות:

ככל שתתרגלו יותר ותשחקו עם הצ'אט, תוכל להתחיל לחקור אפשרויות מתקדמות כמו כוונון הגדרות הטמפרטורה והאסימונים המקסימליים.

הגדרת הטמפרטורה משפיעה על האקראיות של התגובות של ה-AI, והגדרת האסימונים המקסימליים שולטת באורך הפלט. דוגמא: אם אתם מגלים שהתגובות שאתם מקבלים מ-ChatGPT צפויות מדי, תוכלו לשנות את הגדרת הטמפרטורה לערך גבוה יותר כמו 0.8 כדי להציג יותר אקראיות. לעומת זאת, אם אתם רוצים שתפוקת הבינה המלאכותית תהיה קצרה יותר, תוכלו להפחית את הגדרת האסימונים המקסימליים לערך נמוך יותר.

המדריך הזה הוא רק קצה הקרחון! אני מאוד ממליצה לכולם לראות סרטונים ביוטיוב, להכנס לפורומים ברדיט, להשתתף בדיונים פה בקבוצה, לשאול שאלות ולשתף בחוויות שלכם- גם אתם טועים, תזכרו שרק ככה תוכלו ללמוד יותר.

אין כאן שאלות מטופשות. כולנו לומדים יחד, וכל שאלה יכולה להוות אבן דרך להבנה עמוקה יותר. #מתחיליםמאפס #הבסיס #הנחיות #PROMPTS

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Komentar


bottom of page